Судно Belgica прибуло в Одесу

21 Жовтня, 2021

darkbluecluster

Новини

0

Науково-дослідне судно Belgica, яке Бельгія подарувала Україні у вересні, 21 жовтня прибуло до Одеського порту, повідомляє Адміністрація морських портів України. Корабель йшов із порту Зеєбрюгге до Одеси 20 днів з українським екіпажем (15 осіб) та 16 іноземними вченими на борту.

Подолаючи 8,600 км, українські та міжнародні наукові оцінили наявність плавучого сміття, відібрали проби морської води та донних відкладень для унікального скринінгу на присутність десятків тисяч речовин – забруднювачів та мікропластику, виділили ДНК із навколишнього середовища для оцінки біорізноманіття та аналізів поширення генів. Для проведення таких досліджень на борту судна є п’ять лабораторій (рибальська, гідрологічна, хімічна, біохімічна та мікробіологічна).

Серію досліджень під час маршруту профінансував міжнародний проект “Європейський Союз для вдосконалення екологічного моніторингу Чорного моря” (EU4EMBLAS). “Бельгіка” була флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. «Плавуча лабораторія» досліджувала майже мільйон кілометрів моря та провела понад тисячу наукових кампаній. В Україні судно отримає нове ім’я та розпочне наукову діяльність у Чорному та Азовському морях.

 

«Це дозволить Україні відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного і Азовського морів, допоможе успішно впроваджувати Директиви ЄС по морській навколишньому середовищу. Більш того, заплановані спільні українсько-бельгійські наукові дослідження, як в Чорному, так і Північному морях» — йдеться в повідомленні .

«З моменту окупації Криму Україна з 2014 року залишилася без технічного інструменту моніторингу Чорного та Азовського морів. Тепер ситуація зміниться і ми зможемо відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС з морського довкілля. Вдячний Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок, а партнерам за проектом EU4EMBLAS, Спільним дослідним центром ЄС та Українським науковим центром екології моря за співпрацю», – прокоментував міністр захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

За матеріалами: ZN.UA

Post by darkbluecluster

Залишити відповідь